Ağız Ve Diş Sağlığı İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Ağız Ve Diş Sağlığı İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Günümüzde birçok konuda olduğu gibi diş ve ağız sağlığı konusunda da kişilerin doğru olarak düşünüp uyguladığı ancak oldukça yanlış olan bilgiler bulunmaktadır. İnsanlar bu uygulamaları kendi üzerlerinde yaptıkları süre zarfında dişleri ya da ağızlarında çeşitli problemler ortaya çıkmaktadır. Gündoğay Diş kişilerin doğru bildikleri yanlışları düzeltmek amacıyla kişilere yardımcı olmaktadır.

Eğer sizlerde bu konularda bilgi almak ya da ağız ve diş sağlıklarınızı en güzel şekilde korumak istiyorsanız Gündoğay Diş’in profesyonel uzmanları ile dilediğiniz zaman irtibata geçebilirsiniz.

 

Ağız Ve Diş Sağlığı İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar
Ağız Ve Diş Sağlığı İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

 

Dişlerin İyice Temizlenmesi İçin, Çok Sert Bir Şekilde Fırçalanması Gerekmektedir.

Dişlerimizin iç kısımlarında bulunan mineler, yanlış fırçalama dolayısıyla aşındıkları takdirde dişler çürümeye müsait bir hale geldiği gibi çeşitli ağrılar da meydana gelmektedir. Bu sebeple sert fırçalama yöntemi, temizlenmesi adına doğru bir yöntem değildir.

 

Çürük Oluşumunda En Önemli Faktör Şekerli Yiyeceklerdir.

Şekerli yiyecek tüketimi kişilerin diş sağlıklarını kötü etkileyen durumlardan bir tanesidir. Ancak çürük oluşumunda sadece şeker değil, tüketilen cips veya karbonhidratlar da bu konunun ana sebeplerinden bir tanesidir. Bu sebeple dişlerimizi iyi temizlemediğimiz sürece, yediğimiz her yiyeceğin bizlere zararı olabilmektedir.

 

Diş Eti Hastalığı Yalnızca Ağız Sağlığının Yerinde Olup Olmamasıyla İlgilidir.

Diş eti rahatsızlıkları bulunan kişilerde bu durum çeşitli sebeplerden dolayı oluşmaktadır. Örneğin bir kişinin diş eti rahatsızlığı bulunuyorsa bu kişilerde olma ihtimali taşıyan diyabet ve hipertansiyon gibi durumların habercisi olabilmektedir. Bu rahatsızlıklara ek olarak diş etlerinde kronik bir şekilde oluşan iltihaplanmalar da daha ciddi olan bazı kanser hücrelerinin kişilerin vücutlarında olduğunun sinyallerini vermektedir. Bu sebeple diş eti rahatsızlığı olan kişilerin bir uzmana başvurmaları kişilerin yararına olacaktır.

 

 

Bilgilendirme

Konuyla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz.

Gündoğay Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak sizlere sürekli bilgilendirme makaleleri hazırlamaktayız, diğer yazılarımızı okumak için lütfen tıklayın.

Ayrıca bizleri Instagram ve Facebook ‘tan da takip edep merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.