Hamilelikte Diş Tedavisi Yapılır Mı?

Hamilelikte Diş Tedavisi Yapılır Mı?

Gebelik döneminde diş temizliği ve bakımı gerekli olmakla birlikte zorunlu bir hal değildir. Ancak değişen hormonların vücutta bazı değişimlere bazen de sorunlara neden olması da kaçınılmaz konular arasında yer almaktadır. Hamilelik döneminde diş sağlığı oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Diş sağlığı vücudun diğer sağlık konularını etkileyen bir konu olmakla birlikte yaşanılan diş şikayetleri beslenme başta olmakla birlikte diğer tüm konuları doğrudan etkileyen konular arasında yer almaktadır.

 

Genel olarak  hamilelikte diş tedavisi yapılmaz konusu yaygın olmakta ancak yaygınlaşan bu düşüncenin hiçbir doğruluk payı mevcut olmamaktadır. Hamilelikte diş tedavisi mümkün olmakta hatta gerekli işlem ve tedavilerin yapılmaması halinde hem anne hem de bebekte sorunlar meydana getirmektedir. Tüm tecrübe ve profesyonel ekibi ile birlikte hamilelik sürecinde tüm tedavilerin yapılması Konusunda Gündoğay Diş Polikliniği gerekli tüm hizmetleri sunmaktadır.

 

Hamilelikte Diş Tedavisi Yapılır Mı?
Hamilelikte Diş Tedavisi Yapılır Mı?

 

Hamilelikte Diş Tedavisi Nasıl Olur?

Hamilelik döneminde değişen hormonlar diş etlerini tetikleyebilir ve dişlerde oluşan sorunlar erken tedavi edilmez ise erken doğum ihtimalini bile etkileyecek nitelikte olmaktadır. Gebelik sürecinde düzenli şekilde diş kontrolü yapılması ve diş bakımı ve temizliğine özen gösterilmesi oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Diş kontörlü yapmak isteyen anne adaylarının tercihleri arasında ilk sıralarda mutlak Gündoğay Diş Polikliniği yer almaktadır.

 

Diş Sorunlarının Bebeğe Zararı Var mı?

Ağız içinde biriken enfeksiyon ve mikroplar sindirim yolu ile mideye kolay ulaşmaktadır. Hamilelik döneminde ise bu enfeksiyonlar sindirim yolu ile bebeğe ulaşmaktadır. Bu konu da bebeğin gelişimini ve sağlığını doğrudan etkileyen bir durum olarak öne çıkmaktadır. Bebeğin sağlıklı gelişim göstermesi için ağız ve diş sağlığı oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Bu nedenle hamilelik döneminde diş ağrısı ve sorunu yaşayan anne adaylarının en kısa zamanda sürede diş muayenesi yaptırması gerekli bir konu olmaktadır.

 

 

Bilgilendirme

Konuyla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz.

Gündoğay Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak sizlere sürekli bilgilendirme makaleleri hazırlamaktayız, diğer yazılarımızı okumak için lütfen tıklayın.

Ayrıca bizleri Instagram ve Facebook ‘tan da takip edep merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyiniz.

Hamilelikte Diş Tedavisi Yapılır Mı?” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.