Çocuklarda Biberon Çürüğü Nedir?

Çocuklarda Biberon Çürüğü Nedir?

İnsanlar yaşamları boyunca defalarca beslenme zorundadırlar. Doğumdan ölüm anına kadar gıda takviyesi yapılmak zorundadırlar. Bu sebepten dolayı diş sağlımıza çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Diş sağlığı için önlem alınması bazı kuralları yer almaktadır.

 

Diş Sağlığı İçin Nelere Dikkat Edilmesi Gerekmektedir?

Her gün düzenli olarak diş fırçalamasına önem gösterilmesi

Belirli dönem içerisinde diş hekimler tarafından muayene edilmesi

Asitli ürünlerden sonra ağız çalkalanması

Diş ipi kullanımı yönlendirilmesi

Diş temizleme için hekimlerden destek alınması

 

Çocuklarda Biberon Çürüğü Nedir?
Çocuklarda Biberon Çürüğü Nedir?

 

Biberon çürüğü: Doğumdan itibaren bebeklerin beslenmelerini gerçekleştirmek için biberon kullanmak zorundadırlar. Biberon kullanan bebeklerin, şekerli olan gıdalar yüzünden dişler ile ilgili çürük ve sağlıksız çıkmasına neden olmaktadır. Belirli aralıklar ile bebeklerin yetkili hekimler tarafından muayeneden geçmesi gerekmektedir. Gündoğay diş hekimliği tarafından biberon çürüğü tedavi işlemleri yapılmaktadır.

 

Gündoğay diş, hastaları tarafından olumlu yorumlar ile birlikte sağlıklı gülüşleri kişilerde oluşturmaktadır. Son çıkan cihazlar ile kişilere yüksek memnuniyet sağlamaktadır. Gündoğay diş, çocuklarda oluşan biberon çürüğü tedavisi ve kontrolü açısından anne ve babalara açısından yoğun ilgi görmektedir.

 

Zamanında müdahale edilmemesi halinde, çocukların diş yapısı ile ilgili büyük rahatsızlıklar yaşanmaktadır. Oluşacak rahatsızlıklar aşağıda sırasıyla verilmiştir.

 

Biberon çürüğünde oluşacak rahatsızlıklar nelerdir?

Diş ve köklerinde oluşacak tahribatlar

Dişlerin düzenli çıkmamasından tel ile tedaviye yönlendirilmesi

Çene yapısı ile ilgili rahatsızlıklar

Beslenme aşamasından yaşanılan olumsuzluklar

 

Gündoğay diş, oluşacak diş rahatsızlıkları ile ilgili doğru tedavi teknikleri ile yardımcı olmak ile birlikte, biberon çürüğü adı altında oluşacak çocuklardaki rahatsızlıkları tedavisi ile ilgili çözümler sunmaktadır.

 

Diş sağlığına dikkat edilmesi çok önemledir. Kaybedilen dişler, daha sonra yerine getirmek için büyük bir operasyon sürecine sebep olmaktadır. Belirli zamanlar içerisinde muayene ve Gündoğay diş, muayenesinde gerekli önlemler alınması kayıpları önlemektedir.

 

 

Bilgilendirme

Konuyla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz.

Gündoğay Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak sizlere sürekli bilgilendirme makaleleri hazırlamaktayız, diğer yazılarımızı okumak için lütfen tıklayın.

Ayrıca bizleri Instagram ve Facebook ‘tan da takip edep merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir