Diş Temizliğinizi Yapıyor Musunuz?

Diş Temizliğinizi Yapıyor Musunuz?

Diş, besinlerin öğütülmesinde rol alan sindirim için hazır hale getirilmesinden sorumlu olan kemikler arasında yer almaktadır. Doğduktan sonra ilk bir yıl içinde ve genellikle de bebeklikte 6 ile 7 ay arasında ilk dişler çıktıktan sonra alt çene bölgesinde 10 tane, üst çene bölgesinde ise 10 tane ve toplamda yirmi tane olan süt dişleri mevcut olmaktadır.

 

Diş Temizliğinizi Yapıyor musunuz?
Diş Temizliğinizi Yapıyor musunuz?

 

Dişler Ne Zaman Oluşur?

İlk dişler olarak da adlandırılan bu dişler geçici dişler olmakta ve 5 yaşından itibaren yavaş yavaş dökülerek yerlerini toplamda 32 tane olacak şekilde kalıcı dişlere bırakmaktadır.

Çocukluktan yetişkinliğe kadar geçen her dönem içinde ağız ve diş sağlığının korunabilmesi ve diş eti hastalıklarının, diş çürükleri ve diş çekilmesinin önlenebilmesi için ağız bakımının düzenli olarak yapılması olması oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Gerçek ve sağlıklı bir diş temizliği diş hekimi tarafından yapılmaktadır. Diş temizliği konusunda detaylı ve kaliteli hizmet istiyorsanız Gündoğay diş kliniğine gelebilirsiniz.

 

Diş Temizliği Nasıl Yapılır?

Tüketilen besinlerin ağız içinde oluşturduğu asidik ortamın ve diş aralarında kalan yiyeceklerin oluşturduğu bakterilerden arınması ve diş sağlığının korunması için diş temizliği yapılması oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Bu konuda oldukça başarılı ve uygun fiyatlı diş bakım ve temizliği yapan diş hekimlerin ile Gündoğay diş kliniği hizmetleri mevcut olmaktadır. Diş yüzeyinde oluşan tartar ya da plak gibi çeşitli aletler kullanılarak yapılmaktadır. Kullanılan bu aletler diş minesine zarar vermemekte ve yalnızca diş yüzeyini kaplayan plak ve tartarların uzaklaştırılmasında etkili olmaktadır.

 

İşlem yapılmasının ardından yüzeyinde temiz ve pürüzsüz bir görünüm elde edilmesinde fayda sağlayan bir işlem olarak öne çıkmaktadır. Evde düzenli diş bakımı yapılsa dahi uzman tarafından yapılacak temizlik daha başarılı ve güvenilir olarak öne çıkmaktadır.

 

 

Bilgilendirme

Konuyla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz.

Gündoğay Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak sizlere sürekli bilgilendirme makaleleri hazırlamaktayız, diğer yazılarımızı okumak için lütfen tıklayın.

Ayrıca bizleri Instagram ve Facebook ‘tan da takip edep merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyiniz.

Diş Temizliğinizi Yapıyor Musunuz?” te bir düşünce

 1. Hatice Hekim diyor ki:

  Merhabalar uzun zamandır gülüş tasarımı istiyorum ve tesadüf gordum sizi. Gülüş tasarımı kaç seansta gerçekleşiyor ve ortalama fiyat verirseniz en kisa zamanda gelmek istiyorum. Vereceğiniz bilgiler içinde şimdiden çok teşekkürler

  • Gündoğay Diş Polikliniği diyor ki:

   Hatice hanım selamlar, öncelikle yollarımızın kesişmesine sevindik.
   Gülüş tasarımı için yapılan muayeneden sonra fiyatlandırma ve süreç bilgisi verebiliyoruz, 0246 223 74 75 veya 0530 434 44 54 nolu numaralarımızdan arayıp randevu alabilirsiniz.
   En kısa sürede görüşmek dileğiyle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir