Çene Cerrahisine Dair Merak Edilenler

Çene Cerrahisine Dair Merak Edilenler

Gündoğay Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak internet üzerinden pek kullanıcının cevap aradığı, ağız, diş ve çene cerrahisi nedir gibi soruları herkesin anlayabileceği şekilde cevaplandırmaya çalışacağız.

 

Çene Cerrahisine Dair Merak Edilenler
Çene Cerrahisine Dair Merak Edilenler

 

Ağız, diş ve çene cerrahisi, diş hekimliği alanının ağız, diş ve çeneye dair hastalıklarının, yaralanmalarının gerek tanısı gerekse tedavisi ile iştigal eden bir cerrahi dalıdır. Merak edilen sorulardan biri de ağız, diş ve çene cerrahisinin özelde ne gibi hastalıklara baktığı ya da tedavi ettiğidir?

İnsanlar aşınan dişler, yıpranan dişler ve eklem ağrısı gibi muhtelif rahatsızlıklar için çene cerrahisine başvurulabilirler. Bu hastalar arasında ısırma, çiğneme, yutma gibi potansiyel sorunların sıklıkla görüldüğü belirtilen açıklamada solunumun sesli olması, zorlukla konuşma, horlama gibi ağız yapısının anormal bozukluğundan kaynaklanan rahatsızlıklarında ağız, diş ve çene cerrahisinin ilgi alanı içerisinde yer almaktadır.

 

Gündoğay Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak ağız, diş ve çene cerrahisine dair modern tıbbın ihtiyaç duyduğu bütün ekipmanlara sahibiz ve Isparta’da bu konuda bize başvuran hastalarımıza hizmet vermekteyiz. Bu alanda yetişmiş ve tecrübeli sağlık personeli ile de hizmet vermeye devam edeceğiz. Isparta İlimizde ağız ve diş cerrahisi alanında güvenilir bir şekilde hizmet almak isteyen tüm hastalara hizmet verebilecek beceri ve kapasiteye sahibiz. Ayrıca kişisel ağız ve diş sağlığına dair koruyucu hekimlik uygulamalarına ağırlık vermekteyiz.  Ispartalı hemşerilerimizi bu konularda bilgilendirmekte ve aynı zamanda da bilinçlendirmekteyiz.

 

Cerahiye yönelik olarak, komplike ve gömülü dişlerin çekimi, dental implant uygulamaları, çenede ve yüz bölgesinde oluşan çeşitli kırıkların tedavisi, dudak ve damak yarıklarının tedavisi gibi rahatsızlıkların yanında daha pek çok hastalığı tedavi ediyoruz. Gündoğay Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak başta Ispartalılar olmak üzere tüm vatandaşları kliniğimizde ağırlamaktan mutluluk duyarız.

 

 

Bilgilendirme

Konuyla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz.

Gündoğay Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak sizlere sürekli bilgilendirme makaleleri hazırlamaktayız, diğer yazılarımızı okumak için lütfen tıklayın.

Ayrıca bizleri Instagram ve Facebook ‘tan da takip edep merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir