Diş Taşı Temizliği Neden Yapılmalıdır?

Diş Taşı Temizliği Neden Yapılmalıdır?

Modern tıbbın gerektirdiği tüm teknolojik ekipmanlar ile hizmet sunan Gündoğay Diş Polikliniği kişiye özel çözümler üreten, ağız ve diş sağlığı alanında güvenilir hekimlik anlayışı ile hizmet vermektedir. Bu doğrultuda hastalarını bilgilendiren ve bilinçlendiren çalışmalar yaparak hastaya en uygun tedaviyi uygulamaktadır.

Gündoğay Diş Polikliniği alanında uzman ve deneyimli diş hekimleri ile hastalarını tedavi etmektedir. Güler yüzlü hizmet anlayışı ile yoluna devam eden Gündoğay Diş Polikliniği her türlü diş tedavisini en uygun fiyatları ile yapmaktadır.

 

Diş Taşı Temizliği Neden Yapılmalıdır?
Diş Taşı Temizliği Neden Yapılmalıdır?

 

Diş Taşı Nedir?

Diş taşı, günlük diş bakımına yeterince dikkat edilmediği zaman ortaya çıkan bir sağlık sorunu olmaktadır. Toplumda tartar olarak da bilinen diş taşı dişlerin yeterince temizlenmediği durumlarda meydana gelmektedir. Dişlerde bakteri plakları oluşumuna neden olur ve bu plaklar diş taşı olarak adlandırılmaktadır. Bu nedenle yapılması oldukça önemlidir.

 

Diş Taşı Temizliği Neden Yapılmalıdır?

Diş temizliğinin ilk amacı plakların, tartarların ve hastalıklı bazı dokuların uzaklaştırılması olmaktadır. Dolayısı ile zararı gidermenin yanında oldukça faydalı bir tedavi olan diş taşı temizliği oldukça önemlidir. Eğer yapılmaz ise diş ve diş eti sorunlarına neden olmaktadır. Diş köklerine de oldukça zarar veren bu durum ihmal edilmemelidir.

 

Diş Taşı Temizliği Yapılamazsa Ne Olur?

Gündoğay Diş Polikliniği Isparta diş taşı temizliği olarak hizmet vermektedir ve Gündoğay Diş Polikliniği oldukça başarılı bir tercih olmaktadır. Eğer diş taşı temizliği yapılmaz ise  dişe destek olan ve ağız içindeki konumuna destek sağlayan kemik dokusu harabiyeti başlar. Kemik dokusu zamanla erimeye başlar ve dişleri ağız içinde tutamaz hale gelir. Dişler sallanmaya başlar. Oldukça önemli bir işlem olan bu işlem uzman diş hekimleri tarafından yapılmaktadır.

 

 

Bilgilendirme

Konuyla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz.

Gündoğay Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak sizlere sürekli bilgilendirme makaleleri hazırlamaktayız, diğer yazılarımızı okumak için lütfen tıklayın.

Ayrıca bizleri Instagram ve Facebook ‘tan da takip edep merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyiniz.

Diş Taşı Temizliği Neden Yapılmalıdır?” te bir düşünce

  1. sevilay timur diyor ki:

    verilen parayı sonuna kadar hakeden kaliteli bir klinik, çok memnun kaldım. herkese de tavsiye ediyorum. çocuklarınızı da güvenle götürebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir