Her hastaya implant uygulanır mı?

Her hastaya implant uygulanır mı?

Son zamanlarda özellikle de pandemi dönemi ile beraber diş şikayetleri artış göstermeye başlamıştır. Diş konusunda eksik olan dişler hem sağlık hem de görüntü açısından kişi için sorun oluşturabilmektedir. Bu tip sorunlar için bu tedavi geliştirilmiştir.

 

Implant nedir?

Implant, eksik olan dişlerin tedavisi için kullanılmaktadır. Bu işlemde çene kemiğinin içerisine yerleştirilen titanyumdan yapılmış olan vidalar kullanılmaktadır. Bu vidaların üzerine ise diş protezi yerleştirilmektedir. Tedavisinin olumlu yönü ise komşu dişlere zarar vermemesidir. Yani bu işlemde komşu dişler kesilmek zorunda kalmaz. Implant kök diş görevi görmekle beraber doğal diş gibi kullanılabilmektedir. Implant diş ile rahatlıkla yemek yenebilir, konuşulabilir ve gülünebilir. Isparta ‘da implant merkezi arayanlarlar için Gündoğay diş polikliniği olarak hizmet verebiliyoruz.

 

Her hastaya implant uygulanır mı?
Her hastaya implant uygulanır mı?

 

İşlem yapılmadan önce hastanın detaylı bir şekilde muayene olması ve röntgen çektirmesi gerekmektedir. Çenede bulunan kemiklerin ve kalan dişlerin ölçüsü alınmaktadır ve yerleştirilebilmesi için iki seçenek vardır. Tek aşamalı olarak gerçekleştirilen işlemde yerleştirildikten sonra geçici bir başlık takılmaktadır.

 

İki aşamada gerçekleştirilen bu işlem takıldıktan sonra dişin üstü diş eti ile kapatılır ve diş iyileşmeye bırakılır. Protez başlıklar ise daha sonra takılmaktadır. Bu konuda iyi bir hekim aranıyorsa kesinlikle Gündoğay diş tavsiye edilmektedir.

 

Dişte iyileşme süresi ne kadardır?

Bu tip işlemlerinin her ikisinde de geçici bir köprü yerleştirilmektedir. Alt çene için 3 ay, üst çene için ise 6 ay iyileşme süreci beklenmektedir.

Siz de bu konuda tedirginseniz Gündoğay Diş Polikliniğimize güvenle başvurabilirsiniz. Gündoğay diş ile iletişime geçmek ve randevu oluşturmak istiyorsanız Gundogay.com.tr adresine ulaşabilirsiniz.

 

 

Bilgilendirme

Konuyla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz.

Gündoğay Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak sizlere sürekli bilgilendirme makaleleri hazırlamaktayız, diğer yazılarımızı okumak için lütfen tıklayın.

Ayrıca bizleri Instagram ve Facebook ‘tan da takip edep merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyiniz.

Her hastaya implant uygulanır mı?” te bir düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir