Kanal Tedavisi Hangi Durumlarda Yapılır?

Kanal Tedavisi Hangi Durumlarda Yapılır?

Dişler, insanlar için önemli olduğundan dolayı diş sağlığının mutlaka kontrol altında tutulması gerekmektedir. Diş dokusunda meydana gelen çürümeler, zamanla enfeksiyon sorunlarına yol açmaktadır. Diş kökü ve diş çevresinde ki diğer dokuların zarara uğramaması için kanal tedavisi yapılmaktadır.

 

Öncelerde hastalanmış olan ya da zarar gören diş hemen çekilirdi. Fakat çağımızda ki ilerleme ve gelişmeler neticesinde diş çekimine başvurulmaz. Diş kurtulabilecek bir durumdaysa en iyi çözüm yollarından biri biran önce  doktorunuza başvurmaktır.

 

Kanal Tedavisi Hangi Durumlarda Yapılır?
Kanal Tedavisi Hangi Durumlarda Yapılır?

 

Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Dişte çürük ya da çeşitli travmalar oluşmaya başladığı andan itibaren kanal tedavisi uygulanması gerekecektir. Bu işlemin yapılmasının nedeni ise doğabilecek diş kayıplarının önüne geçmek ve dişi daha güvenli hale getirmeye çalışmaktır. Böylece yapacağımız başarılı bir tedaviden sonra, dişin fonksiyonlarının geri kazanılmasın sağlanmış olacaktır.

Diş içerisinde yer alan ve pulpa denilen diş siniri çıkartılarak, dişin içi güzelce temizlenmektedir. Açılmış olan boşluk ise güzelce doldurularak, dişin yeniden kullanıma hazır hale gelmesi sağlanır.

Kimlere Yapılır?

Bu konuda kafanızda belirmiş bir çok soru olabilir fakat uzman kadromuz profesyonel tedavi hizmetleri ile her daim destek vermeye hazırdır. Dişleri çürümekte ve enfekte olmuş olan kişilere kanal tedavisini profesyonel şekilde uygulamaktayız.

İltihap oluşmuş olan dişler, daha sonrasında büyük problemlere yol açabilir. En önemli yaratacağı sorunlardan biri ise diş kayıplarının oluşmasıdır. Bu gibi sorunların yaşanmaması adına yapılacak muayene sonrasında tedavilere başlamaktayız.

 

Kanal Tedavisi ve Süreçleri

Kanal tedavilerimizi lokal anesteziye dayalı bir şekilde sorunsuz olarak gerçekleştirmekteyiz. Hastalarımız ağrı hissiyatı içerisine girmeden, tedavi hizmetlerimizden yararlanacaktır. Yapacağımız tedavi esnasında diş ve çevre dokularının uyuşmasını sağlamaktayız. Bu yüzden dolayıdır ki en iyi çözüm yöntemlerimizden biri olarak, lokal anestezi olmaktadır.

Diş çürüğünü tedavi işlemlerimiz ile açarak iç bölgesinin temizlenmesini sağlamaktayız. El aletleri ve son teknoloji malzemelerimizle kanal tedavisini başarılı şekilde yürütmekteyiz. Gündoğay diş olarak işlerimizi profesyonel şekilde sürdürmekte ve daha sağlıklı dişlere sahip olmanıza yardımcı olmaktayız. Gündoğay diş uzmanlarımız köklerin doldurulmasını gerçekleştirdikten sonra, dişi yeniden kullanıma hazır hale getirmektedir. Diş tedavisi konusunda uzmanlaşan ekibimize muayene olmak için iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Bilgilendirme

Konuyla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz.

Gündoğay Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak sizlere sürekli bilgilendirme makaleleri hazırlamaktayız, diğer yazılarımızı okumak için lütfen tıklayın.

Ayrıca bizleri Instagram ve Facebook ‘tan da takip edep merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyiniz.

Kanal Tedavisi Hangi Durumlarda Yapılır?” te bir düşünce

  1. Betül diyor ki:

    Gündoğay Diş Polikliniği’nin hekimlerine çok teşekkür ederim, çok ilgili ve müşteri memnuniyetine önem veren bir klinik. Tedavim burada gerçekleşti, teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir