Kanal Tedavisi Ne Zaman Yapılır?

Kanal Tedavisi Ne Zaman Yapılır?

Diş sinirinin çürüme, darbe ya da travma sonucunda zarar alması ve benzeri nedenlere bağlı olarak diş sağlığının korunması ve dişin kurtarılması amacı ile yapılan tedavi yöntemine kanal tedavisi işlemi adı verilmektedir. Dişin zarar görmesi durumunda diş sinirinin çıkartılarak hiç boşluk bırakmadan bir dolgu materyali ile doldurulması işlemi kanal tedavisi olmaktadır.

 

Kanal Tedavisi Ne Zaman Yapılır?
Kanal Tedavisi Ne Zaman Yapılır?

 

Kanal tedavisi ve daha birçok ağız ve diş sağlığı tedavisi konusunda Gündoğay Diş polikliniği hizmetleri mevcut olmaktadır. Dişi kurtarmak açısından oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Her bir diş sağlığı oldukça önemli olmakla birlikte vücut sağlığını bütün olarak korumakta diş sağlığı oldukça dikkat edilmesi gereken konu olmaktadır.

 

Ne Zaman Yapılır?

Pulpanın canlılığını kaybetmesi, dişin çekilmeden kurtarılmasının doktor tarafından mümkün olmasının belirlenmesi, yirmi yaş dişlerinin çıkması sırasında komşu dişlerde oluşan kistlerin tedavi edilmesi sırasında yapılması mümkün olmaktadır.

 

Ne Kadar Sürer?

Dişte oluşan hasara ve enfeksiyona bağlı olarak tek seans ya da birkaç seans kadar sürmesi ihtimali mevcut olmaktadır. Bu işlem bir diş hekimi ya da uzman endodntist tarafından yapılan bir tedavi yöntemi olarak öne çıkmaktadır. Gündoğay Diş polikliniği bünyesinde uzman endodontist mevcut olmakta ve tüm diş hekimleri hoşgörü ve güvenilir şekilde hastalarına en iyi tedavi yöntemini uygulamaya gerekli özen ve dikkati göstermektedir. Bu tedavis sırasında işlem yapılacak bölge uyuşturulur ve hastalar herhangi bir acı ya da ağrı hissetmemektedir.

 

 

Bilgilendirme

Konuyla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz.

Gündoğay Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak sizlere sürekli bilgilendirme makaleleri hazırlamaktayız, diğer yazılarımızı okumak için lütfen tıklayın.

Ayrıca bizleri Instagram ve Facebook ‘tan da takip edep merak ettiklerinizi sormaktan çekinmeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.